2141/2008
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Seamaster De Ville. Mekanisk værk med automatisk optræk. Champagnefarvet urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original Omega lænke af 18 kt. guld. Omkreds ca. 21 cm Urets diam. 34 mm. Vægt ca. 100 g. 1960'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 13. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|