2040/116
Et par rektangulære lampeborde af gråmalet træ, gallerikant af messing, stående på let tilspidse ben. Direktoire form, 20. årh. H. 57. L. 55. B. 35. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nyere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud