2016/70
R. Domba (, 19.-20. årh.)
Parti fra havnen i Serlamo. Sign. R. Domba. Olie på lærred. 50×82.
To trykmærker. Flere mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag