2041/54
Gående Buddha, Buddha-overkrop og hoved af patineret bronze. Monterede på sokkel. Siam og Cambodja. 18.-20. årh. H. ekskl. sokkel 32, 12 og 9. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Anløbet. Buddhahoved med hul bag øre. Overkrop løs på sokkel.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud