1927/7
Arthur Fischer (f. Berlin 1872, d. 1948)
Portræt af Isabel von Dardell, født Kieller. Sign. A. Fischer, Berlin 1910. Olie på lærred monteret på malepap. 130×80.
Proveniens: Ifølge oplysninger tidligere Villa Thalassa, Helsingborg.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag