2433/​245

Et par cassoletter af bronze, i siderne vædderhoveder med ringhanke, opsat på firesidet fodstykke af hvidt marmor. Louis XVI stil. Samt opsats af bronze og slebet krystalglas, stamme i form af knælende putto. 19.-20. årh. Casoletter H. 13. Opsats H. 15. Diam. 16. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Cassoletter med lidt ir, løse samlinger.

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?