2450/150
“Juliane, Hasle”. Modelskib af delvist bemalet træ i form af tremastet skib. På tilhørende stand af rødmalet træ. 20. årh.s begyndelse. H. 50. L. 61.
Enkelte ormehuller. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Vurdering