2450/​148

Rundt fad samt tre større og mindre skål af porcelæn med reliefmønster, dekorerede i farver og guld med brogede blomsterbuketter. Meissen. 18.-19. årh. Diam. 21–27. (4)

Fad med slibninger på fanen. Slitage på guld. To skåle med kanthak, en med reparationer på kanten. Mindste skål med talrige jernpletter på bagsiden.

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?