12119/252
En samling bestik af sølv og sterlingsølv. Udført hos Georg Jensen, Hans Hansen, Cohr, m.fl. Bestående af servietring, to serveringsdele, dessertske, middagsgaffel, børneske, teske, serveringsske af Hans Hansen samt frokostgaffel og -ske af Georg Jensen. Vægt i alt ca. 425 g. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Herunder ridser og mærker. Delvist graveret.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud