2437/266
Dansk maler, 19. årh.
Parti fra en herregård med hejst dannebro der spejler sig i søen. Usigneret. Olie på lærred. 41×54.
Lærredet er dubleret. Mindre retoucheringer. Talrige krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag