2440/867
Dansk møbeldesign
Et par kubusformede borde af mahogni. Udført og mærket for Illums Bolighus, 1950'erne. H. 35. L. 34. B. 35. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Nogle finérskader.
Vurdering