1722/64
Fransk maler, 19. årh.
Portræt af herre med grøn jakke og hvid kravat. Usigneret. Olie på lærred. 65,5×55. Uindrammet.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer og afskalninger. En større afskalning (ca. 7×13 cm) i nederste venstre hjørne.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
48 bud