2149/8653
Ivan Petrovich Chlebnikov (, Moskva)
Russisk theglas-holder af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Ivan Petrovich Chlebnikov, stemplet med den kejserlige russiske dobbeltørn som leverandør til Det Kejserlige Russiske Hof, guardein Lev Fedorovich Oleks 1893, Moskva bymærke, lødighed 84, fransk importstempel. Vægt 178 g. H. 8.
Minimal alders- og brugsslitage, inkl. enkelte afslag på emalje. Gravering på top af håndtag.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag