2031/1279
Et par diamantmanchetknapper af 14 kt. hvidguld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0,12 ct. L. 2,5 cm. Vægt ca. 15,5 g. (2)
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 29. juli 2020
Vurdering
Hammerslag