2108/99
“Gammelriflet” bestik af sølv, graveret med greve Holck våbenskjold, bestående af 24 gafler, 8 middagsskeer og 11 teskeer. Diverse mestre, 19. årh. Vægt 2112 g. L. 14,5–21,5 cm. (43)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. februar 2021
Vurdering
Hammerslag