2027/580
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Udstillingsplakat fra Louisiana, 1966. Tryksign. Heerup. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 91 × 65. Uindrammet.
Håndteringsmærker og revner.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag