2027/​580

Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)

Udstillingsplakat fra Louisiana, 1966. Tryksign. Heerup. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 91 × 65. Uindrammet.

Håndteringsmærker og revner.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK