795/1885
Vædderhoved af limsten. Adserbajan, 12. årh. f.Kr. H. 23.
Proveniens: Svensk privat samling, købt i 1950erne hos Viktoria Lindström Antikhandel, Stockholm.
Orientalsk kunst og tæpper, 27. november 2008
Vurdering
Hammerslag