795/​1885

Vædderhoved af limsten. Adserbajan, 12. årh. f.Kr. H. 23.

Proveniens: Svensk privat samling, købt i 1950erne hos Viktoria Lindström Antikhandel, Stockholm.

Orientalsk kunst og tæpper, 27. november 2008

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag