1822/506
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“Jernbanebomme”. Sign. på bagsiden P. Hornung, 1958. Olie på lærred. 50×73.
Enkelte mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Vurdering
Hammerslag