1822/​506

Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)

“Jernbanebomme”. Sign. på bagsiden P. Hornung, 1958. Olie på lærred. 50×73.

Enkelte mindre krakeleringer.

Moderne kunst og design, 29. maj 2018

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12.000 DKK