12022/162
Almue brudekiste af bemalet træ, prydet med spejlmonogram og datering 1789. H. 81 cm. L. 145 cm. D. 69 cm.
Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Revner i træet. Ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag