2427/575
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“CH 44”. Et par hvilestole med stel af bøg, sæde med flettet papirgarn. Løse hynder med sort skind. Formgivet 1965. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. (2)
Litteratur: Carl Hansen & Søn katalog, 1967.
Serienr. 48247 og 47988.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1059960 | ||
944664 |