2004/​784

Japansk design

Japansk vase af hammeret og delvis forsølvet kobber, dekoreret i horisontale bånd. Udført og stemplet hos Gyokusendo. H. 19,5.

Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK