2004/784
Japansk design
Japansk vase af hammeret og delvis forsølvet kobber, dekoreret i horisontale bånd. Udført og stemplet hos Gyokusendo. H. 19,5.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag