2004/​784
Japansk design: Japansk vase af hammeret og delvis forsølvet kobber, dekoreret i horisontale bånd. Gyokusendo. H. 19,5.

Be­skriv­el­se

Japansk vase af hammeret og delvis forsølvet kobber, dekoreret i horisontale bånd. Udført og stemplet hos Gyokusendo. H. 19,5.

Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.500 kr.

2.500 kr.