2101/2007
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Oyster Perpetual, bagkasse nr. 47713. Mekanisk værk med manuelt optræk, rotor stemplet 8858. Hvid skive med guld indeks og visere. Eftermonteret lænke af double med foldespænde. Urets diameter ca. 27 mm. 1940'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 6. januar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|