2115/871
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Lavt sidebord af palisander. Udført og mærket hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 34. L. 60. B. 37.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder. Ujævn falmet.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag