1634/1302
Pelskåbe af mørkebrune udrykkede female scan brown Saga Royal minkskind med hætte, hægtelukning, kraveknap, stiklommer, inderlomme og med brunt for. Str. 38. L. ca. 122 cm. Ærmelængde fra skuldersøm ca. 65 cm.
Fremstår med mindre tegn på alders- og brugsslitage. Primære brugsspor ved ærmekanter, lommekanter og hægter. For fremstår med få og små pletter. Ellers i rigtig god stand.
Smykker, 24. august 2016
Vurdering
Hammerslag
31 bud