2034/94
Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
Vinterlandskab fra Gl. Holte. Sign. Harald Pryn Gl. Holte. Olie på lærred. 69×100.
Bulet. Lærred bør strammes op. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag