2144/109
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Udsigt over strandpromenaden i Menton, Sydfrankrig. Sign. Chr. Zacho 1912. Olie på lærred. 56×83.
Overfladiske krakeleringer samt enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud