2049/​7019

Væverulle af udskåret patineret træ. Senufo folket, Elfenbenskysten. H. eks. stand ca. 19 cm.

Proveniens: Ex gammel tysk samling.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK