2049/7019
Væverulle af udskåret patineret træ. Senufo folket, Elfenbenskysten. H. eks. stand ca. 19 cm.
Proveniens: Ex gammel tysk samling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag