2426/874
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-80”. Standerlampe med skærme af akryl, stel af forkromet metal og fod af sort plast. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 131.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||