2426/​874

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-80”. Standerlampe med skærme af akryl, stel af forkromet metal og fod af sort plast. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 131.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.700 DKK  

13 bud

Tidspunkt Byder Bud
880212 (Autobud) 2.700 DKK
1007200 2.600 DKK
880212 (Autobud) 2.500 DKK
1007200 2.400 DKK
880212 2.300 DKK
1160232 2.200 DKK
988613 (Autobud) 2.100 DKK
1160232 2.000 DKK
988613 1.700 DKK
1058719 1.650 DKK
935652 1.600 DKK
1106678 1.550 DKK
802930 1.500 DKK