1401/1610
Diverse bestik og serveringsdele af sølv, bestående af fire frugtknive, mester Peter Christian Christensen, borgerskab Sorø 1840, Københavns bymærke 1869, to salskeer, antagelig mester Jacob Malmborg, borgerskab København 1815, renæssanceform ske af mester Amsel M. Halberstadt, København 1870'erne, sandwich tang, æske med tolv renæssanceform teskeer samt fiskespade af antagelig sølv, ej stemplet. Vægt 448 gr. (21)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Dele med gravering.
Varia, 2. januar 2014
Vurdering
Hammerslag