1721/​1560

Hovedvandsæg af sølv, rokoko form, drevet med ornamentik og figurer, lågknop med flus. Pseudo stempler. 19. årh. H. 8 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag