1721/1560
Hovedvandsæg af sølv, rokoko form, drevet med ornamentik og figurer, lågknop med flus. Pseudo stempler. 19. årh. H. 8 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag