2226/754
Ingegerd Silow (f. Stockholm 1916, d. sst. 2005)
Håndvævet rölakan tæppe af uld med geometriskt mønster i gule nuancer. Sign. monogram IS. L. 235. B. 170.
Normal patina med mindre smuds og brugsspor. Frynser noget slidt.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag
27 bud