2433/756
Dansk møbeldesign
Par armstole med stel af eg, betrukket med rødternet møbelstof. 1930–40'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte pletter på hynder. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. august 2024
Vurdering
Hammerslag