2148/​840

Knud Albert (, 20. årh.)

Fantasidyr. Stemplet Knud Albert, Denmark. Figur af teak. 1960'erne. H. 58.

Ene fod med reparation. Revner i træ under bund. Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK