2148/840
Knud Albert (, 20. årh.)
Fantasidyr. Stemplet Knud Albert, Denmark. Figur af teak. 1960'erne. H. 58.
Ene fod med reparation. Revner i træ under bund. Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag