905/869
James Rosenquist (f. Grand Forks, Dakota North, USA 1933, d. New York City 2017)
“Cold light”. Sign. Rosenquist 71, 32/70. Litografi i farver. Bladstørrelse 57×76.
Litteratur: Glenn 40.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag