2338/144
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse
Portræt af forhenværende minister og bankdirektør J. Hassing Jørgensen.. Usigneret. Olie på lærred. 102×84.
Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. september 2023
Vurdering
Hammerslag