2003/231
Anker Lund (f. København 1840, d. Frederiksberg 1922)
En piberygende musketer i slotsinteriør. Sign. Anker Lund 1880. Olie på lærred. 37×32.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud