2048/​22

Charles-Henri-Joseph Leickert (f. Bruxelles 1818, d. Mayence 1907)

Hollandsk landskab med skøjteløbere på en tilfrosset flod ved et slot. Sign. Ch. Leickert F. Olie på træ. 30×42.

Mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

12.000 kr.

Hammerslag

10.000 kr.

10.000 kr.