2048/22
Charles-Henri-Joseph Leickert (f. Bruxelles 1818, d. Mayence 1907)
Hollandsk landskab med skøjteløbere på en tilfrosset flod ved et slot. Sign. Ch. Leickert F. Olie på træ. 30×42.
Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag