Fikret Moualla (f. Istanbul 1903, d. Reillanne, Frankrig 1967)
“Bouquet of Flowers”. Sign. Fikret 25.VIII.43. Olie på lærred monteret på plade. 27×15.
Behov for let overfladerensning. Mindre misfarvninger.
1145917 | ||
1152311 |