2138/28
Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)
Landskab med lette skyer over en pløjemark ved en gård. Sign. monogram. Olie på lærred. 47×66.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Èt enkelt stifthul.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag