1949/632
Eyvind Olesen (f. Svallerup 1907, d. Sorø 1995)
Opstilling. Sign. Eyv. Olesen 61. Olie på lærred. 52×61.
Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag