2023/577
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Céramiques”, 1974. Tryksign. Miró. Litografi i farver. Bladstørrelse 55×76. Uindrammet.
Litteratur: Cramer nr. 928.
Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag