2023/​577

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

“Céramiques”, 1974. Tryksign. Miró. Litografi i farver. Bladstørrelse 55×76. Uindrammet.

Litteratur: Cramer nr. 928.

Papiret er gulnet.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK