1934/502
Skænk af palisander, front med fire skydelåger med integrerede håndtag, indretning med hylder samt 12 større og mindre skuffer med synlige sinker. Udført hos Brande Møbelindustri. 1960'erne. H. 105. B. 200. D. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Det ene håndtage er brækket, den løse del medfølger. Finérskader på højre ende.
Moderne kunst og design, 20. august 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud