2031/244
Sophus Vermehren (f. København 1866, d. Frederiksberg 1950)
Interiør med en kvinde læsende avisen ved vinduet, mens børnene spiser ved bordet. Sign. S. Vermehren. Olie på lærred. 52×53.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
36 bud