2023/689
Højrygget to-personers sofa betrukket med brunt skind, ben af mahogni. Model 2432. Designet 1975. Udført og mærket med label hos Fredericia Stolefabrik, 1978. L. 130.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker, primært på ben. Falmede forben.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag