Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Marine med russiske krigsskibe. Sign. Chr. Benjamin Olsen. Olie på lærred. 52×69.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning. Retoucheringer.