2426/​1174

A. Michelsen

Marguerit smykkesæt af forgyldt sterlingsølv bestående af broche, armbånd og halskæde i form af margueritter af hvidt emalje. Broche B. 12 mm. L. 3,3 cm. Armbånd B. 11 mm. L. 19,3 cm. Halskæde B. 11 mm. L. 44,5 cm. (3)

Tre æsker medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

909038 (Autobud) 2.200 DKK
2354 2.100 DKK
909038 (Autobud) 2.000 DKK
2354 1.950 DKK
909038 (Autobud) 1.900 DKK
2354 1.850 DKK
909038 1.550 DKK
896810 1.500 DKK